Заголовок: Обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв
До уваги суб‘єктів підприємництва, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами!
Законом України № 1824 від 21 січня 2010 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв» внесено зміни до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв, а саме, до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших.
Згідно з цим законом визначені місця, в яких забороняється споживання пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв, куріння тютюнових виробів. У закладах громадського харчування відводиться не менш 50% площі торгових залів таких закладів для обслуговування осіб, які не курять.
  Забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних та слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів:
 1. особам, які не досягли 18 років;
 2. у приміщеннях та на території навчальних закладів, закладів охорони здоров‘я;
 3. у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, що здійснюють торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами,а також у відповідних відділах універсальних торговельних організацій;
 4. у закритих спортивних спорудах ( крім пива у пластиковій тарі);
 5. з торгових автоматів;
 6. на полицях самообслуговування ( крім тютюнових виробів у блоках та алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива);
 7. поштучно (для тютюнових виробів, крім сигар);
 8. у споживчих упаковках, що містять менш 20 сигарет;
 9. з рук;
 10. у невизначених для цього місцях торгівлі.
Забороняється продаж товарів дитячого асортименту, що імітують тютюнові вироби. На час проведення масових заходів міські ради в межах відповідної адміністративної території можуть заборонити або обмежити продаж пива (крім пива у пластиковій тарі), алкогольних, слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів. Продавець пива (крім безалкогольного) , алкогольних, слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів повинний отримати у покупця, який купує пиво (крім безалкогольного), алкогольні, слабоалкогольні напоїв та тютюнові вироби, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку. У разі відмови покупця надати такий документ, продаж пива (крім безалкогольного) , алкогольних, слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів такій особі забороняється. Внесені зміни до статей Кодексу України про адміністративні правопорушення: 156 « Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями та тютюновими виробами», 178 «Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених місцях або поява у громадських місцях у п‘яному вигляді», 179 «Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на виробництві». З повним текстом Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв» можна ознайомитися на сторінці – «Законодавство України» сайту Верховної Ради .
Отправлено OLG в
© http://artemivsk-rada.gov.ua